The Vampire Diaries Szerepjáték

Belegondoltál már abba, milyen lenne belebújni valaki más bőrébe és az ő életét élni? Itt az ideje, hogy kipróbáld magad! Ez itt a Te világod. Álmodd, formázd, éld!

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszót!
A regisztráció lépései
  1. Olvasd el a Szabályzatot!
  2. Regisztrálj elfogadható névvel!
  3. Töltsd ki a Karakterlapod!
  4. Foglald le az avatarod!
  5. Amennyiben kezdő vagy, nyugodtan használd az Oktatósarok adta lehetőségeket!
  6. Vesd bele magad a szerepjátékba!
Karakterbörze

A teljes listáért Katt!
Szerkesztők
Anyaoldal
Holdnaptár
CURRENT MOON
Latest topics
» Sablon és leírás
Szomb. Nov. 10, 2012 4:13 am by bemese2001

» Rólam - Karakterlap
Kedd. Nov. 01, 2011 4:42 am by Vendég

» Elköltöztünk
Szer. Okt. 19, 2011 6:33 am by Elena Gilbert

» Romy Abbey Fall
Szomb. Okt. 08, 2011 5:23 am by Romy Fall

» Ryne Abbey Fall
Szomb. Okt. 08, 2011 2:47 am by Ryne Fall

» AZ OLDAL ELKÖLTÖZÖTT!!!
Hétf. Szept. 19, 2011 5:21 am by Elena Gilbert

» A város főtere
Vas. Szept. 18, 2011 8:22 am by Jason Johansson

» Nappali a házban
Vas. Szept. 18, 2011 2:27 am by Elena Gilbert

» A folyópart
Szomb. Szept. 17, 2011 8:55 am by Jason Johansson

Share | 

Nina Damian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Nina Damian

Hozzászólások száma : 115

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Pént. Ápr. 22, 2011 7:28 am

Rendben igyekszek és köszönök mindent Smile
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Katherine Pierce

Hozzászólások száma : 147

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Pént. Ápr. 22, 2011 7:06 am

Ez jó volt, így ígéretemhez híven lezártnak tekintem az oktatásodat, hiszen elég sokat fejlődtél. Csak az éles játék során is figyelj majd a szóismétlés elkerülésére, illetve hogy nem a gyorsaság, hanem a minőség a fontos!

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Pént. Ápr. 22, 2011 5:59 am

Egy nap mikor kiszálltam az ágyból, jó nagyot nyújtóztam és tudtam, hogy ma telihold van. Nyugodt maradtam, mert tudtam nem lesz semmi baj, hiszen ugyan olyan lesz, mint a többi átváltozás. Eddig mindig az erdőben egy barlangban változtam át és rájöttem, hogy ott a pince hol ugyan úgy át tudok alakulni. Megdörzsöltem szemeimet és kimentem a fürdőszobába. Szépen elkészülődtem szokásom szerint, majd lementem a konyhába reggelizni. Finom palacsintát készítettem úgy, mint anyukám. Hamar el is fogyott. Miután szépen elmosogattam láttam, hogy tiszta kosz az egész ház, mint ha egy tornádó söpört volna végig. Ezért eljött a nagytakarítás ideje. Pár óra elteltével már csillogott villogott az egész ház. Közben ránéztem az órára és láttam, hogy hamar eltelt az idő, és már kezdtem érezni a hold hatását. Felmentem a szobámba és a szekrényem hátuljából elővettem egy dobozt, amiben farkas fű van. Szerencsére vittem magammal fel egy kesztyűt, és csak azzal tudtam megfogni a növényt. Levittem a konyhába és egy vízzel teli üvegbe tettem, míg el nem készültem a pince berendezésével. Ismét ránéztem az órára és hirtelen aggodalom kezdett kiütni az arcomon. Az üveggel a kezembe együtt lementem a pincébe. Szépen levettem a ruhámat csak a fehér neműim maradtad rajtam. A ruhámat szépen eldugtam, nehogy széttépjem, míg átváltozok. A földre terítettem egy pokrócot és arra ráültem. Már kezdtem jobban érezni a hold hatását egyre idegesebb és feszültebb lettem. Egy óra múlva már nagy fájdalmaim voltam a hátamban, mert már a gerincem elkezdett átalakulni. Gyorsan megfogtam a farkas fűvel teli üveget és mindet sikerült meg innom, de nagy fájdalommal, mert teljesen szétmarta a torkomat. Elhajítottam az üveget az egyik sarokba. Már négykézláb voltam a fájdalom miatt, mert a gerincem igen csak eltörtek, hogy átalakuljanak. Végül az oldalamra feküdtem el, mert annyira legyengített a méreg, hogy alig tudtam mozogni. Végül eljött az idő, mikor teljesen átváltoztam egy fehér farkassá. Négy lábra álltam és egy nagyot vonyítottam a hold felé.
Másnap reggel már arra ébredtem, hogy ismét ember vagyok. A mostani farkasos éjszakámra most se emlékszek. Még mindig gyenge voltam a méregtől, de már nem annyira. Szépen felálltam és előszedtem a ruhámat, és felvettem. Nem volt kedvem meg erőm visszarendezni a pincét ezért úgy hagytam, ahogyan van. Felmentem a szobámba gyors letusoltam, de tudtam, hogy reggel van, de nem nagyon érdekelt, ezért tusolás után elhúztam a függönyt és aludni mentem, mert nagyon fáradt voltam. Befeküdtem az ágyba és alig párpercre lehunytam a szememet máris a boldog álmaimat aludtam.

Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Pént. Ápr. 22, 2011 12:25 am

// Hűha! Ez nagyon szép lett. Látod, megy ez! Smile Büszke lehetsz magadra!
Most szeretnék kérni tőled egy átváltozós teliholdas reagot! Tekintsd ezt a mostanit lezártnak! Ha az is olyan jó lesz, mint ez, vagy csak nem találok különösebb hibát benne, akkor az oktatás hasznos volt, és vége Very Happy Úgyhogy ügyesen ezzel a reaggal! Wink //

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Csüt. Ápr. 21, 2011 11:13 pm

Kérdéseimre hamar megkaptam a választ. Tyűha, huszonkettő, hát akkor jó pár évvel idősebb nálam. Nem hiszem, hogy találok olyan embert ebbe a városba, aki ilyen fiatalon költözött el a szüleitől, mint én. Te hát, aki okos az hamar túljár szülei eszén és ráveszi, hogy hadd költözzön el. Engem elég nehéz átverni mostanság, mert miután betöltöttem az átkot attól a pillanattól kezdve az egész életem másabb lett. Sokkal komolyabb és figyelmes lettem mindenre, hisz ebbe a világba már minden megtörténhet. Mikor feltette ugyanúgy a kérdést, mint én habozás nélkül válaszoltam.
- Én még csak tizennégy vagyok, de két hónap és tizenöt leszek. Egyébként engem nem kell félteni, mert meg állok már a saját lábamon, és sokkal okosabb vagyok, mint azt, ahogy mások mondják. –feleltem felé fordulva. Sokáig figyeltem, miközben mentünk a vízeséshez, persze nem siettem, mert én nem tudtam az utat, ezért majdnem mindig lemaradtam, de azért tartottam a tempót. A járdán haladva jöttem rá, amikor még szüleimnél laktam, akkor a közelben egy erdő és abban egy vízesés. Én buta, hogy felejt hetem el a kedvenc helyemet. Mikor még kisseb voltam egy nap édesanyám bele egyezett, hogy már egyedül is elmehetek sétálni az erdőbe. Én akkor nagyon boldog voltam. Ott az erdőben sétálva sokkal tovább mentem, mint mikor az egész család ment sétálgatni. Akkor bukkantam rá egy csodálatosan szép és gyönyörű vízesésre. Attól a naptól fogva szinte minden egyes időmet ott töltöttem. Ez volt az a hely ahol mindig nyugalom, csend és békesség volt. Eddig még egy embernek se árultam el a világ legszebb búvóhelyét, nehogy mindenki ott zajongjon. De nem csak az én kedvenc helyem volt mások is jártak oda, de nem ember. Egyik nap szépen feküdtem a fűben, és arra lettem figyelmes, hogy furcsa morgásokat, de olykor nyüszítéseket hallok. Egyszer csak felemeltem a fejemet és csodák csodájára egy boldog farkas család ott láttam. Attól a naptól fogva lett a farkas a kedvenc állatom. És még a mi nap is a kedvenceim, hiszen minden hónapban egyszer úgy élhetek, mint ők. Nem s bánom már, hogy vérfarkas vagyok.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Csüt. Ápr. 21, 2011 4:03 am

Hogy élhet valaki Mystic Falls-ban úgy, hogy ne hallott volna a nevét adó vízesésről? Persze 1864-ben nem volt akkora híre, hiszen nem régen alapították, de így utólag visszagondolva az egész város szeret hencegni az egyesek szerint “baró” vízeséssel, ami mellé az utóbbi időben még új hidat is építettek. Kicsit utánanéztem a városban történt dolgoknak, mielőtt idejöttem volna. Nem árt, ha tudom mi folyik körülöttem, ha már itt vagyok. Nem szeretem ugyanis a kellemetlen meglepetéseket, mint amilyen például George Lockwood megjelenése volt anno. Persze tudtam, hogy léteznek vérfarkasok, és azt is hogy ezen alapítói család tagjainak vérében ott csörgedezik a farkaskórság génje, de arra nem számítottam, hogy ottlétem alatt hazaállít a drágalátos George. Na mindegy, ennyit a vérfarkasokról, tereljük a témát a vízesés felé.
- Igen, az erdőben van, de épp csak a városhatárnál – feleltem, és intettem a fejemmel, majd egymás mellett elindultunk a járdán a városból kifelé vezető úttal párhuzamosan. Következő kérdése megmosolyogtatott. Nos, a korom kényes téma, hiszen nem minden körben jelent jót, ha azzal dicsekedsz, hogy 535 éves vagyok, viszont az annál inkább, hogy 17-nek nézel ki.
- Huszonkettő – kamuztam egy számot. Ilyen távlatban már mit számít plusz-mínusz 5 év? Nem akartam lebuktatni az álcámat, mely segítségével kaphatok alkoholos italt, így kénytelen voltam 21-nél idősebbnek mondani magam, De amúgy sem szeretem, ha gyereknek néznek, a huszonéves kor tökéletesen megfelelne nekem. De hát annyi már sosem leszek.
- Na és te? – kérdeztem vissza akkor már. Ismerkedünk, barátkozunk… Úristen kezdek túl emberi lenni, de ez nem baj, míg az emberi vér elnyom bennem mindenféle irányukba táplált pozitíz érzést.

//Nem akarlak megenni. Van benned valami “fura” Very Happy Tanulmányozd végig miket írtam, és lehet példát venni, hogy mennyi mindenről tudsz gondolkozni. Eszedbe juthat egy-egy szóról valami régi emlék, mondjunk hogy a régi lakhelyeden a kedvenc helyed egy vízesés mellett volt vagy hogy miképp lehetséges az, hogy itt vagy ennyi ideje – gondolom utána néztél a városnak – és nem hallottál még a vízesésről stb. Van időd kifejteni mire gondolsz, nem kell elkapkodni, nyugodtan ereszd szabadon a fantáziádat, szárnyaljon a képzelet! Wink//

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Csüt. Ápr. 21, 2011 1:45 am

- Oké, akkor menjünk a vízeséshez, mert, még nem is láttam meg ,még hallani se hallottam róla. –feleltem vigyorogva.
- És merre kell menni, vagy ez a vízesés az erőben van? –érdeklődtem kíváncsian. Azzal felé fordultam és vártam a válaszát, hogy merre kell majd mennünk. Közben azon tanakodtam, hogy mennyi idős is lehet, mert még meg sem kérdeztem tőle. De a saját gondolataim szerint, mikor végignéztem csak egy pár évvel lehet idősebb nálam, mert, még szép fiatalos az arca.
- Ha szabad megkérdeznem, te hány éves vagy? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem. –néztem rá kíváncsian és várva rá a választ. Olykor-olykor mindenfelé nézegettem az embereket, hogy merre mennek, de nem volt olyan érdekes, hanem inkább unalmas

// Gondolom most az erdőben folytatjuk Smile. De ugye nem fogsz meg enni? maximum csak megkóstolsz Very Happy. De lehet, hogy tévedek Very Happy.//
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Szer. Ápr. 20, 2011 6:45 am

Nina rendes lánynak tűnt. De ez a mai, csúny világban semmi alól sem menti fel. A lét kegyetlen törvényei mindenkire érvényesek, még ha egyesek olyan szerencsések is, hogy nem kell szembenézniük vele. Sajnos én nem tartozom közéjük. Pár száz éve már, de tudatlan egyenesen a végzetem karjai közé rohantam, és ebből a börtönből való szabadulásom ára igen magas volt. Sok élet sorsát pecsételte meg szökésem, hiszen helyettem az egész családom meghalt. Ez az egyik ok, amiért nem adom fel a harcot, tisztelem őket annyival, hogy a miattam való halálukat nem teszem értelmetlenné. Az más kérdés, hogy apám mit szólna a jelenlegi életmódomhoz. Szóval ezért nem számít nekem más élete, csak a sajátomé. Így Nináé is csak egy a sok közül.
- Láttad már a vízesést? Nem élhetsz anélkül Mystic Falls-ban, hogy ne látnád a misztikus vízesését! – mosolyodtam rá, mikor azt mondta, hogy válasszak én helyszínt. A vízezés tényleg szuper; na de hogy ne lehetne élni nélküle itt? Kamu.

//Oké, a vége már nagyon volt, de ilyeneket, hogy "mind1" nem igazán használunk szerepjátékban Wink Tessék szépen kiírni, hogy mindegy. A gondolataid nyugodtan elkalandozhatnak, leírhatod a tájat, az érzéseid, mindent, erre való ez a játék: ez az önkifejezés egy formája. Nyelvtanilag pedig figyelj jobban az írásjelekre, hogy jobb legyen az írásképed Smile//

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Szer. Ápr. 20, 2011 4:59 am

Pont azt a választ kaptam, amire számítottam, hát ki ne fogadná el, hogy kifizessem az italát, gondoltam magamban. Hamar kifizettem az italát és csak rám várt, hogy menjünk végre. Mondjuk örültem s, hogy bele egyezett legalább jobban összeismerkedünk „remélem”. Elindult az ajtó felé én meg gyorsan mentem utána. Kilépve a Grillből, egyből válaszoltam a kérdésére.
- Hát nem tudom, nekem mind1, hogy hova menjünk. Tudod mit válasz te, hogy merre menjünk. –válaszoltam boldogan, mert úgy érzem, hogy új barátra tettem benne szert, csak ne, hogy tévedjek. Hirtelen elkezdett ezen a barátságon járni az agyam, hogy mi lesz, ha kihasznál barátilag, vagy nem. Én nem vagyok normális, hogy ilyen butaságon gondolkozok, gondoltam magamban.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Kedd. Ápr. 19, 2011 4:45 am

//Semmi baj, nem a gyorsaság a lényeg, hanem a minőségen van a hangsúly! És azért vagyunk itt, hogy ezen javítsunk Smile A kezdeményezés pedig hogy menjetek el különösen jó! Very Happy Ügyesen használtad azt, amit mondtam, de hogy teljesebb legyen a fogalmazás leírhattad volna gondolatban részletesebben a költözéssel kapcsolatos részleteket. //

Egyedül lenne a városban? Persze, gondolhatják a szülők, hogy egy kisváros nem olyan veszélyes, de azért egy befolyásolható tinédzsert csak úgy elengedni otthonról, hogy legyen egy saját háza, nos, elég merész engedélyezés volt a szüleitől. Mellesleg, ha magántanuló és ráadásul egyedül él, nem csoda, ha ilyen beszédes, mikor összefut egy-egy emberrel a Grill-hez hasonló közösségi helyek egyikén. Talán nem is olyan furcsa ez a Nina, mint gondoltam. Csak egy átlagos lány, aki túl sokat van egyedül, és barátokat keres. De ez van, az ő hibája, nem kellett volna csak úgy otthagynia a szüleit. Akkor persze más a helyzet, ha a saját családod elűz otthonról, kitagad, csak mert elkövettél egy a kelletténél nagyobb hibát.
-De, most hogy így mondod… Menjünk! – bólintottam mosolyogva ajánlatára, hogy távozzunk a Grillből. Talán még ebéd is lehet a lányból, ha sikerül kettesben maradnom vele. Egy-két eltűnés mit számít már ebben a városban? Felálltam, és megvártam, míg fizet az italokért, majd kilépve a Grillből, megérdeklődtem: – És neked hova lenne kedved menni?

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Kedd. Ápr. 19, 2011 1:48 am

- Hát igen nem a suli volt az oka, hanem csak én akartam elköltözni, és jó sokáig tartott, míg a szüleim bele egyeztek. Úgy, hogy én most nagyon örülök, hogy már van egy saját kis házam. –válaszoltam a kérdésére. Észrevettem, hogy felém fordul ezért én is úgy tettem, és felé fordultam. Sokszor járt a fejemben, hogy jól bírja az erős alkoholt, nem is értem, hogy lehet azt meg inni. Kezdtem már unni a Grillben való létet, mert szinte mindig csak ide jövök.
- Te nincs kedved valahova máshova menni? - kérdeztem kíváncsian.
- Az italért meg ne aggódj, mert én állom. –mondtam nagy mosollyal az arcomon.

// Bocsi, ha későn válaszolok csak mostanában sok a dolgom a suli miatt, de amint tudok írok Smile //
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Vas. Ápr. 17, 2011 2:47 am

Olyan hosszú csönd következett be a beszélgetésben, hogy már-már azt hittem, Nina nem is fog válaszolni inkább hazamegy. Ehhez megtette az első lépéseket: megitta a koktélját, sőt ki is fizette azt. Szinte elszontyolodtam, mert megfordult a fejemben, hogy így nem lesz kit piszkálnom, de szerencsémre – ha lehet ezt annak nevezni – itt maradt, és továbbfűzte a beszélgetést, mintha én érdeklődtem volna afelől, hogy ő mennyi ideje van a városban. Pár hét egy vámpírokkal lakta városban, nocsak szerencsés kislány, ha én vagyok az első, akivel összefut, mert ha naiv és tudatlan, én akkor sem rántom le a leplet a nagyvilág csúnya valójáról. Na, de nem árt, ha több embert ismerek a városban, annál is könnyebben állíthatok magam mellé párat, így felvettem a kedves mosolyomat, és visszafordultam Nina felé.
- Magántanuló vagy, akkor biztos nem a suli az oka. Mi miatt költöztetek? – kérdeztem kíváncsian, és levettem a napszemüvegemet. Először kicsit hunyorogtam, de nagyszerű érzékeimnek hála, hamar hozzászoktam a fényviszonyokhoz, és így mértem végig mellettem ülő fiatal lányt. Volt benne valami furcsa, de semmit sem akartam elkiabálni, míg nem vagyok biztos.

//A vesszők még mindig elmaradoznak, a gondolatok, érzelmek kifejezése határozottan javul. Ami jobbá teheti a hozzászólást, ha írsz gondolatokat a beszélgetőpartnereddel kapcsolatban is. Kiemeltem egy ilyet az enyémben Smile//

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Vas. Ápr. 17, 2011 2:17 am

A válasza elég furcsa volt számomra nem tudtam, hogy ez mit jelenthet, de majd rájövök egyszer. Közben ki ittam a poharam tartalmát és fizettem is, de nem volt kedvem haza menni ezért maradtam a helyemen. Végig Katherine-t figyeltem, hogy mit fog csinálni. A fejembe annyi minden lezajlott. Főleg a saját életemen gondolkoztam annál is leginkább a farkas énemen. Még azon is töprengtem, hogy hol lehet az a holdkő, ami megtöri az átkot. Most örülök annak, hogy Dana meg mutatta azokat a jegyzeteket, mert most azt se tudnám, hogy létezik az a kő. Jó lenne, és akkor változnék át, amikor csak akarok. De ez most még álom a számomra. Sajnos kínos csend állt be a beszélgetésünkbe és nem volt ötletem, hogy mivel törjem meg. Eltelt pár perc és végül megszólaltam.
- Én még csak pár hete lakok itt. Nem sok embert ismerek. –feleltem.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Vas. Ápr. 17, 2011 12:59 am

Úgy tűnt, hogy a lány visszafogta magát a beszéd terén, s ezúttal csak egy kérdéssel jött, mire akaratlanul is elmosolyodtam. Megnéztem volna az arcát, mikor azt felelem neki, hogy 1864 óta, de ennyit nem ér meg egy kis móka. Nem szándékozom világgá kürtölni a létemet, és az sem tenne jót a „rejtőzködő életmódomnak”, ha most Nina vámpírt kiáltana. Ki tudja már, hogy ebben a városban milyen rétegekben beszédtéma a fajtám? A Titkos Tanács aktív működése után bármit kinézek a városlakókból… még azt is, hogy rendeznek egy ugyanolyan mészárlás, mint a XIX. században az alapítók. Ó, várjunk csak, hiszen nem régen rendeztek az én vezetésemmel egyet: a Gilbert-épületben egy tucat vámpír égett el.
- Épp elég ideje ahhoz, hogy ismerjem a várost, de úgy tűnik ahhoz még nem elég régen, hogy megússzam az ártatlan érdeklődésnek álcázott kihallgatásokat – válaszoltam, és elvigyorodtam. Felsőtestemmel a pult felé fordultam, és tovább ittam az italomat, miközben kíváncsian vártam, hogy erre vajon, hogyan fog reagálni.

//Ezzel a reagommal azt szeretném kideríteni, hogyan cselekedsz, ha nem adok támpontokat.
Most a szóismétlés sikerült elkerülnöd Smile De hadd legyek kicsit olyan, mint a magyartanárom - utálhatsz, mert én is utálom őt:
Ahogy észrevettem nem nagyon beszédes, inkább zárkózott. Farkas létemre sok emberrel beszélek, de mindegyiknél furcsa érzésem volt. Ez az érzés, ami elfogott hihetetlenül erős, és fogalmam sem volt róla, hogy miért. De tudtam magamban, hogy nem egy átlagos ember. Bárcsak én is rendes életet élhetnék, mint mások, mert legalább nem kellene szenvednem minden teliholdkor az átok miatt. Mondjuk az is lehet, hogy mostanában minden furcsaság történik velem, és ezért vagyok tán összezavarodva. Ismét megfogtam a poharamat, és apró kortyonként iszogattam a koktélt. Hamar válaszolt a kérdésemre, és a név, amit mondott nagyon ismerős volt csak nem tudtam, hogy honnan. Folytattam a kérdezősködést.
-És te mióta laksz itt? –kérdeztem kíváncsian.

Illetve a TVD-ben, amennyire én tudom a vámpírok és vérfarkasok nem ismerik meg egymást. Példa erre Tyler-Caroline, bár lehet hogy a tapasztaltabbak már igen. De ez nem tudom.//

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Szomb. Ápr. 16, 2011 10:10 pm

Ahogy észrevettem nem nagyon beszédes inkább zárkózott. Farkas létemre sok emberrel beszélek, de mindegyiknél furcsa érzésem volt. Ez az érzés, ami elfogott hihetetlenül erős és fogalmam sem volt róla, hogy miért. De tudtam magamban, hogy nem egy átlagos ember. Bárcsak én is rendes életet élhetnék, mint mások, mert legalább nem kellene szenvednem minden teliholdkor az átok miatt. Mondjuk az is lehet, hogy mostanában minden furcsaság történik velem és ezért vagyok tán összezavarodva. Ismét megfogtam a poharamat és apró kortyonként iszogattam a koktélt. Hamar válaszolt a kérdésemre és a név, amit mondott nagyon ismerős volt csak nem tudtam, hogy honnan. Folytattam a kérdezősködést.
-És te mióta laksz itt? –kérdeztem kíváncsian.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Szomb. Ápr. 16, 2011 1:13 am

//Oké, ha az esztétikát a kukába vetettük, hát legyen! Láttam próbáltad kerülni a szóismétlést, de most is előfordult: a „hamar” kifejezés háromszor fordult elő öt soron belül.
Esetleg leírhatnád a gondolataidat, érzéseidet – E/1-ben ez a legkönnyebb – mert az érdekesebbé és élvezhetőbbé teszi a hozzászólásodat.
Nyelvtani tanács: vessző kerül két olyan tagmondat közé, melyek mindegyikében szerepel ige. Olvasd figyelmesen a válaszom; abban, találsz majd a fentebb említettekre példát//

A napszemüvegem mögül alaposan megnéztem magamnak legújabb beszélgetőpartnerem. Annak az életvidám, „majd kiugrok a bőrömből” típusú lánynak tűnt, és mikor megszólalt, azt hittem már sosem fogja be a száját. Elég beszédes volt már elsőre ahhoz képest, hogy most találkoztunk először, és még csak a hangnemem sem volt túl kedves. De hát ez van: vannak emberek, akik észre sem veszik, ha beszóltak nekik, mert olyan naivak, hogy csak az orruk hegyükig látnak. A magát Nina-ként bemutató lány ügyesen kivágta magát az iskola dologból, és olyan határozottan állította ezt a magántanulós dolgot, hogy kételkedni eszembe sem jutott. Ó, az iskola! Soha nem jártam, és nem is szeretnék. Igaz, hogy nem vagyok művelt, de tudok mindent, ami az élethez kell, és amúgy is tapasztalatból lehet a legjobban tanulni, arra pedig nekem rengeteg időm volt.
- Délelőtt nem árt egy kis gin ébresztőnek – feleltem első kérdésére, és felé emeltem a nemrég megkapott poharamat, ami csurig volt a bódító alkohollal. Ennyi persze meg sem kottyan egy magamfajtának. Finoman belekortyoltam az italba, megízleltem, majd csak azután feleltem Nina második kérdésére:
- Amúgy Katherine vagyok – fordultam felé várakozó mosollyal az arcomon. Azért bemutatkozhatok a saját nevemmel, ha nem is akarom felfedni a kilétem.

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Pént. Ápr. 15, 2011 2:17 am

Szépen iszogattam a koktélomat mikor egy ismeretlen lány leült mellém. Amikor nem figyelt rám gyorsan végig mértem két szememmel. Közben felém fordult. A lánynak hamar meg volt az első mondata, amit nekem mondott. Hamar választ is adtam.
- Nekem nem kell a suliban lennem, mert magán tanuló vagyok, és akkor tanulok, amikor csak akarok. –Jelentettem ki. Intettem a pincér fiúnak, hogy hozzon nekem még 1 koktélt. Hamar ki hozta az italt. Ismét meg fogtam a poharat és inni kezdtem.
- És te mi járatban vagy erre? –kérdeztem nagy kíváncsisággal és közben letettem a poharamat a pultra.
- Egyébként az én nevem Nina. –feleltem.
- Téged, hogy hívnak? –kérdeztem tőle.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Csüt. Ápr. 14, 2011 5:35 am

Utálom, ha korlátoznak. Márpedig ez az egész helyzet jelentős mértékben határokat szab nekem. Nem járkálhatok a városban úgy, ahogy akarok, mert még a végén összetévesztenek Elenával, ami olykor kellemetlenségekkel is járhat. Persze azt nem mondom, hogy ezt nem szeretem kihasználni, de mindig csak a megfelelő helyzetekben. Délelőtt volt, mellesleg hétköznap, így Elena jobb esetben iskolában, mintsem a város egyéb részein, így vettem a bátorságot, és beültem a hírhedt, Mystic Grill nevű bárba. Sötét öltözékem és arcomat maszként takaró napszemüveg miatt – amit a mai napon különösen tűző nap zavaró fénye ellen vettem fel - nem hiszem, hogy bárki is Elenára gyanakodva, de ha úgy adódna sem bánom, hiszen nem árt egy kis szórakozás néha. Elég nagy volt a pénteki forgalom, úgy tűnt, már mindenkinek javában hétvégére készül. Az egyik széken helyeztem magam kényelembe a pultnál egy fiatal lány mellett. Nagyjából 15 éves lehetett, gondoltam jobb dolgom nem lévén kicsit belekötök.
- Neked nem az iskolapadban kellene ülnöd? – jegyeztem meg gúnyosan, és intettem a pultosnak, az itallapot a megfelelő helyen megkocogtatva jeleztem, hogy egy pohárka gin-t rendelek. Nem kérdezett semmit, hamar kihozta az italom. Imádom, hogy csak így kell öltözködnöm, és már senki sem bán velem gyerekként, de ha mégis úgy tenne, egy kis manipuláicó: volt probléma, nincs probléma.

//Alapjában véve jó az, ahogyan írsz, de egy-két apróság élvezhetetlenné teheti.
1. Szóismétlés! Próbáld meg kerülni, ebben a hozzászólásodban például nagyon sok volt, már-már zavaró a "mondtam/mondta" lehet mást is használni: feleltem, válaszoltam, jegyeztem meg, jelentettem ki stb.
2. Esztétikai/nyelvtani szabályok: gondolatjel után szóköz, és pontot nem teszünk elé, csak más írásjeleket, akárcsak a címek esetén. Pl. " - Parancsoljon - mondta a pincér" Így szebben is néz ki, nem? Wink
3. Igeidő-váltás. Ebben van, hogy én is belekavarodom, de ami a fontos: ha egyszer múlt időben írod a cselekmény, nem válthatsz át jelenre. Ez fontos, hogy csak a cselekményre vonatkozik. Jól használtad itt: "úgy döntöttem, hogy elmegyek egyet sétálni" viszont itt van egy logikai bukfenc: "a közelben volt a Grill ezért bemegyek egyet inni, hogy felfrissüljek" volt-bemegyek, más igeidő, és nincs múltba utaló tagmondat, tehát helyes úgy lenne: "közelben volt a Grill, ezért úgy határoztam, bemegyek egyet inni, hogy felfrissüljek" Remélem, érthető a különbség.
Elsőre most ennyi. Próbálj ezekre figyelni, aztán meglátjuk, sikerül-e segítem Smile//

Nina Damian

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Csüt. Ápr. 14, 2011 3:25 am

A napokban untam az otthonlétet ezért úgy döntöttem, hogy elmegyek egyet sétálni. Így is tettem. Jó sokáig sétálgattam a parkokban ezért hamar el is fáradtam. Szerencsére a közelben volt a Grill ezért bemegyek egyet inni, hogy felfrissüljek. Beléptem az ajtón és körülnéztem. Láttam, hogy nem volt szabad asztal ezért a pulthoz kellet ülnöm. Odasétáltam a pulthoz és leültem. Egyből jött a pincér fiú, hogy mit kérek. Hamar választ is adtam rá.
-Egy alkoholmentes koktél lesz. –mondtam kicsit mosolyra húzva számat.
-Parancsoljon. – mondta a pincér amint kihozta az italt.
-Köszönöm. –mondtam egyből. Megfogtam a poharamat és apránként iszogattam a koktélt. Közben ide-oda nézegettem hátha felbukkan valami ismerős arc.
Katherine Pierce

TémanyitásTéma: Nina Damian   Csüt. Ápr. 14, 2011 3:14 am

Nina oktatókuckója Smile

Először egy "simát" kezdjünk el, aztán vérfarkas léted miatt átcsapunk teliholdra egyszer csak.
Helyszín, időpont: Grill, délelőtt

Érkezz meg, aztán én is felbukkanok Very Happy

Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Nina Damian   Today at 11:12 am

Nina Damian
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Voltam jó is persze, nem tudom, hogy rám ismersz-e - Nina & Ryan
» Az egyetlen, ami mindent elronthat, az az őszinteség hiánya. ~ Ryan & Nina