The Vampire Diaries Szerepjáték

Belegondoltál már abba, milyen lenne belebújni valaki más bőrébe és az ő életét élni? Itt az ideje, hogy kipróbáld magad! Ez itt a Te világod. Álmodd, formázd, éld!

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszót!
A regisztráció lépései
  1. Olvasd el a Szabályzatot!
  2. Regisztrálj elfogadható névvel!
  3. Töltsd ki a Karakterlapod!
  4. Foglald le az avatarod!
  5. Amennyiben kezdő vagy, nyugodtan használd az Oktatósarok adta lehetőségeket!
  6. Vesd bele magad a szerepjátékba!
Karakterbörze

A teljes listáért Katt!
Szerkesztők
Anyaoldal
Holdnaptár
CURRENT MOON
Latest topics
» Sablon és leírás
Szomb. Nov. 10, 2012 4:13 am by bemese2001

» Rólam - Karakterlap
Kedd. Nov. 01, 2011 4:42 am by Vendég

» Elköltöztünk
Szer. Okt. 19, 2011 6:33 am by Elena Gilbert

» Romy Abbey Fall
Szomb. Okt. 08, 2011 5:23 am by Romy Fall

» Ryne Abbey Fall
Szomb. Okt. 08, 2011 2:47 am by Ryne Fall

» AZ OLDAL ELKÖLTÖZÖTT!!!
Hétf. Szept. 19, 2011 5:21 am by Elena Gilbert

» A város főtere
Vas. Szept. 18, 2011 8:22 am by Jason Johansson

» Nappali a házban
Vas. Szept. 18, 2011 2:27 am by Elena Gilbert

» A folyópart
Szomb. Szept. 17, 2011 8:55 am by Jason Johansson

Share | 

A ház egyéb részei

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Elena Gilbert

Hozzászólások száma : 349

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Aug. 02, 2011 12:00 am

Mosolyogtam rá, nagyon kedves egy lány. De ekkor olyasvalami mondott, amitől szinte majdnem leállt a szívem. "Hogy mi van?? Testvér??" - kérdeztem magamtól.
Ő meg csak ment, boldogan, mintha semmi sem történt volna. Lerakta a táskáját én meg csak néztem utána bámulva. Ez egyáltalán nem vicces.. Szólhatott volna hamarabb.. van egy eltitkolt testvérem? Bár.. semmit se tudok John-ról és Isobel-ről.. Mikor mellém állt, szóra nyitottam a számat, de nem tudtam megmukkanni.
- Akkor mehetünk. - mondtam és kisétáltunk az ajtón. Becsuktam magam után és a kocsimhoz mentünk. Beszálltam és ránéztem. - Szóval tesók vagyunk.. - kezdtem bele halkan. - Kik a szüleid? - néztem rá furán. - Bocsi, örülök neki, de ez.. váratlanul jött. - néztem rá sajnálkozva. Megfogtam erősen a kormányt és elindultam a Salvatore-ékhoz, remélem látni fogom Stefan-t.. már nagyon hiányzik.

/folyt. Salvatore panzió/

Hozzászólások száma : 153

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 11:44 pm

Miután az összes itt lakó személy létezését a tudatomra hozta meghívott a Salvatore-okhoz. Fenébe! Ide is nagyon nehezen sikerült behívatnom magam. Viszont sajnos nincs kifogásom ha csak a kis öcsi van itthon ..
- Remekül hangzik. Köszönöm hogy így törődsz velem remek testvér vagy. - ezzel bedobtam magunkat a mély vízbe. remélem azért nem kap infarktust.
- Mindjárt jövök csak lerakom a tatyóm. - Valamivel vidámabban mosolyogtam rá.
Ő viszont szerintem sokkot kapott. Mindegy is. Beraktam a táskám és indulásra készen magamat kihúzva álltam elé.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Elena Gilbert

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 11:32 pm

Los Angeles? Wow. Milyen messziről vannak nekem ismerőseim, talán Jenna ismeri őt. Egyébként hol van Jenna? Biztos megint Rick-kel van.. Olyan szép párost alkotnak, elnézve, hogy ő a történelem tanárom és fel van szerelkezve a vámpírok ellen.
- Jenna a nagynénim. - magyaráztam el neki. - Jeremy pedig az öcsém, sokat időzít a szobájában lehet, hogy nem futsz vele össze nagyon gyakran. - mondtam egy mosollyal.
- Ööö.. igen készülni indultam a barátomhoz. Akarsz jönni te is? - kérdeztem tőle barátságosan. Most, hogy belépett jobban megtudtam őt tanulmányozni. Szép arca volt, úgy 17-18 éves lehet, vagy több. De nagyon kíváncsivá tesz ez a lány és nem sokat árul el magáról. Engem az nyaggat leginkább, hogy mégis kim ő?

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 11:28 pm

Ott álltam az ajtó előtt és próbáltam minél hitelesebben sírni. Ő pedig bent állt az ajtó túl oldalán, pár másodpercig csak nézett, talán gondolkozott. Végül megsimogatta a karom. Hm.. Ilyen együtt érző lenne? Még a házból is kilépett.
- Ne sírj. Én is elveszítettem a szüleimet. - Ettől most jobban kéne éreznem magam, hogy ő is árva? Végülis az együtt érzés mindig hat, szóval szépen lassan fel hagytam a sírással. Mikor bejeztem hátra lépett, vagyis vissza a küszöbön belülre.
- Ez esetben, fáradj csak beljebb - remek, tehát behívott, nem is kellett volna annyira izgulni. Úgy döntöttem még egy kicsit elidőzők ide kint.
- És honnan jöttél ide? - túl sokat kérdez ez a lány.
- Van egy vendégszoba, ott elalhatsz Jenna nem fogja bánni - megint rám mosolygott.
- Köszönöm, ez nagyon kedves tőled - miközben beszéltem át léptem a küszöböt.
- Egyébként Los Angelesből jöttem. - mosolyogtam rá most már én is.
- Ki az a Jenna? - nem mintha nem tudnám.. de ez a Mystic Falls analfabétaság nagyon tetszik nekem.
- Megbeszélhetnénk odabent ezt az egészet. Vagy mész valahova? - Mutattam a dzsekijére amit a karjában fogott.
Elena Gilbert

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 10:03 pm

Az utolsó élő rokona vagyok.. Végülis hasonlítunk, de bízhatok én ebben a lányban? Hisz most ismertem meg.. mi van, ha az egész egy nagy átverés?
- Értem. - bólintottam magam elé bámulva, lesokkolva. Ekkor elkezdett magyarázkodni, próbáltam leállítani, de túl késő volt, eltörött nála a mécses. - Jaj ne. - mentem közelebb hozzá és nem tudtam, hogy most mit tegyek. Átöleljem, vagy ne? Így csak megsimogattam a karját. - Ne sírj. Én is elveszítettem a szüleimet. - néztem rá, majd mikor megkönnyebbült újra hátraléptem.
Erőt vettem magamon, egy mosolyra húztam a számat és arrébb álltam az ajtóból. - Ez esetben, fáradj csak beljebb. - néztem rá. Mégis nem hagyhatom, hogy egy rokonom az utcán éljen.
Majd át kell tanulmányozni a családfát, hogy mégis ő kim. - És honnan jöttél ide? - kérdeztem tőle kíváncsian. - Van egy vendégszoba, ott elalhatsz Jenna nem fogja bánni. -mosolyogtam.

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 1:27 pm

Meghökkent ebben biztos voltam. Még kezet se fogott velem, rossz jel.
- Öhh, hogy ki is? - kérdezte. Én, én megszólalni sem bírtam. Azt hiszem hányni fogok, nem tesz ez jót nekem, utálom ezt az izgulás dolgot.
Azt hiszem észre vette a kinyújtott kezem, így végül kezet ráztunk. Ő újra megszólalt:
- Bocsáss meg, de ki is vagy te és ismerlek?
Erre mit mondjak? Semmi baj, Selena Gilbert vagyok, ja amúgy nem de tervezem, mert kell a segítséged vagyis nem tied hanem a boszi barátnődé, mondtam már hogy vámpír vagyok?. Ez szörnyen szánalmas.
- Semmi baj. Selena Gilbert vagyok. Nem ismersz de azt hiszem te vagy az utolsó élő rokonom úgy hogy nem igazán tudtam hova menni. - Na jó, ha a szánalmat valahogy mérni lehetne ezt neveznénk végtelennek. Ha már nyomorultat játszok csináljam hát rendesen..
- Sajnálom hogy csak így rád rontottam, de tényleg szörnyen kétségbe vagyok esve. Ez az egész még olyan zavaros. Tudod apám már régen... De az anyukám.. - itt elcsuklott a hangom és úgy tettem mint aki hirtelen zokogásba tör ki.
Elena Gilbert

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 12:45 pm

Szépen lassan lejöttem a szobámból, felkaptam a dzsekimet. Látni akartam Stefan-t, hiányzott nekem nagyon. Megnyugtatott mikor a közelébe voltam. Bár, ha a Salvatore-ékhoz megyek, óhatatlan, hogy Damon-ba botlok.. és egyáltalán nem hiányoznak a megjegyzései.
Felvettem a cipőmet és elkezdtem vizsgálni magamat a tükörben, ekkor csöngetést hallottam. Ki keres engem este 6.30-kor? Már szinte sötét van.. Az ajtóhoz fordultam és kinyitottam. Egy barna hajú, barna szemű lánnyal találtam magam szembe. Kíváncsian néztem rá, még sose láttam az életemben. Ekkor a kezét nyújtotta és megszólalt.. Nem is figyeltem a keresztnevére, hanem csak annyi járt a fejemben, hogy Gilbert.. - Öhh, hogy ki is? - kérdeztem zavartan és csak ekkor vettem észre, hogy nem ráztam vele kezet. Eléggé udvariatlan volt ez tőlem. Én is odanyújtottam, majd megráztam. - Bocsáss meg, de ki is vagy te és ismerlek? - tettem fel neki ismét egy újabb kérdést.

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Aug. 01, 2011 12:37 pm

Megcsináltam, megcsináltam, én, teljesen egyedül. Itt vagyok Elenáék háza előtt. Egy éve már hogy szenvedek. Ez is menni fog. Remélem. Muszáj ha újra érezni akarom a bőrömön a napfényt. Azt viszont akarom, de még mennyire. Ezek a gondolatok kétségtelenül erőt adtak a következő lépésemhez. Becsengettem. Várakozás közben a gyomrom görcsbe szorult, nem is csoda hogy így izgulok. Végülis ezen múlik most minden. Vajon mit fog szólni Elena ha megtudja hogy van egy féltestvére? Hm.. Vajon a Salvatore testvérek tényleg olyan dögösek amilyennek Isobel mondta őket? Uh miket gondolok?? Mégis kit érdekel az most? Nem azért vagyok itt.
Az ajtó lassan nyílni kezdett és én csak egyre rosszabbul lettem. Miért kell ennek ajtónak ilyen lassan nyílnia. Ha nem nyílik ki öt másodpercen belül feltépem.
De kinyílt én pedig egy kíváncsi szempárral találtam szembe magam. Jó lenne most inkább elszaladni. Erre nem vagyok még készen. Nagyon nem.
- Selena Gilbert vagyok - nyögtem ki végül és a kezemet nyújtottam de természetesen csak az ajtó keretig.

A hozzászólást Selena Gilbert összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 1:30 pm-kor.
Jenna Sommers

Hozzászólások száma : 63

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Csüt. Jún. 09, 2011 2:23 am

Eddig bár nem látta tanítani, Jenna eltudta képzelni Rick-et, amint éppen csillogó szemekkel ecseteli egy-egy történelmi esemény előzményeit vagy lezajlását. Úgy hiszi, hogy a férfi tantárgya megszerettetésére törekszik. Ott van például Jeremy. A fiú sosem szerette a történelmet, sőt nagyon-nagyon rosszul állt ebből a tantárgyból, még Mr. Tanner még őt is behívta, hogy erre felhívja a figyelmét. De aztán jött Saltzman tanár úr, és a srác lelkesen belevágott a kutatómunkába, amit mint „szintfelhozó” feladat kapott a férfitól. Jenna tisztán emlékezett arra a napra, mikor ott ült kettesben Jeremy-vel a Grill-ben, és az általában depressziós fiú mintha örömmel mesélte volna, hogy milyen jó fej az új történelemtanára. Aztán a nőnek azonnal volt is szerencséje találkozni Alaric-kel, és akkor kezdődött minden. Már akkor is érzett valamit, valamit, ami attól a naptól fogva sokat jelent neki egészen a mai napig.
- Nem a létszám számít, hanem hogy szereted ezt csinálni! –jelentette ki a nő biztatóan, mikor Rick sóhajtott. Nem lehet „nem nagy szám”, ami legalább egy embernek fontos. És Jenna tudta jól, hogy az ilyesmi fontos Alaric-nek, így neki is.
- Szerintem jó ötlet. Nem bánom, ha várnom kell – jegyezte meg, és komolyan is gondolta. Miért bánná? Hiszen az idő alatt is Rick-kel lehet. Jenna elmosolyodott, mikor megérezte a férfi kezét a sajátján. Gyomra azon nyomban egy bukfencet vetett, és úgy kezdte érezni magát, mint egy diáklány az első randiját.
- Befejezted? – kérdezte lágyan, fejével a férfi tányérja irányába biccentve. Muszáj volt beszélnie, csak így bírt magával. Igaz, hogy az omlett az ő tányérjáról sem fogyott el, de már nem volt kedve enni.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Szer. Jún. 08, 2011 7:03 am

Van egy pillanat az ember életében, amikor rájön, hova is tartozik, hova kell eljutnia, mit kell elérnie ahhoz, hogy boldog lehessen. Akár gyermekkorában, akár vénülő emberként, de mindenki megtapasztalja ezt a röpke másodpercet. Legtöbben nem érzik a súlyát, szemet hunynak felette, vagy egyszerűen csak nem figyelnek eléggé. Ez a pillanat a boldogság pillanata. Amikor úgy érzed egy tornádó sem vethetne véget a boldogságnak. És ami igazán probléma az embereknél, hogy azt várják, ez a pillanat örökké tartson. Nem. A boldogság csak egy pillanat. Boldog lenni azt jelenti, hogy erre az egyetlen pillanatra emlékezni, életed végéig. Rick már többször hitte, hogy érezte ezt. Mikor megkérte Isobel kezét. Talán az volt az. Mikor találkozott Jenna-val a Grill-ben. Nem, az biztosan nem az volt. Inkább talán első látásra szerelem. Már ha létezik ilyesmi.
Inkább ez a pillanat volt az. Mikor semmiségekről beszéltek, minden idill volt. Vagy ha nem is épp ez, akkor az biztos, hogy Jenna-val közös lesz ez a pillanat. Rick már most boldog volt.
- Az iskola egyik előadótermében lesz. Nem nagy szám, nem hiszem, hogy akár csak néhányan el is jönnek - sóhajtotta mosolyogva. Jobb is ha nem tolonganak a tudatlan emberek, hanem csak azok jönnek, akiket igazán érdekel a történelem.
- Mehetnénk együtt is. Bár nekem előbb kell ott lennem, hogy előkészíthessem a kivetítőt, meg ilyenek - mondta kedves hangon, kezét finoman Jenna-éra csúsztatta.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Szer. Jún. 08, 2011 6:20 am

Jenna világ életében kalandvágyó ember volt, szerette a társasági életet, a bulikat, az izgalmakat. Máig emlékezetes partik jutnak eszébe középiskolás, illetve főiskolás éveiről, azonban az idővel mindenki változik, és a nő úgy gondolja, hogy ő jó irányba. Hisz ráébredt, hogy nem a szórakozás a legfontosabb, létezik a világon kötelesség és felelősség is. Ezt mind a nővére halálát követően kellett megtanulni. Nem hagyhatta, hogy a gyász elnyomja, mert tudta, hogy a gyerekeknek szükségük van az ő támogatására, és igyekezett ezt megadni. Persze nem gondolta, hogy valakinek éppen az ő támogatása kellene, de rájött, hogy Elena-nak és Jeremy-nek nincs igazán másuk rajta kívül. Ők a család, mert például John bácsi rájuk sem hederít egy jó ideje, amit Jenna nem tud sajnálni, de ő pont ezért lóg ki a családból. Viszont hiába is szerette az izgalmakat, mostanra lenyugodott, és ez a vámpíros dolog nem tűnt számára a legjobb kalandnak. Egyszerűen már nem tudta így felfogni az életet, talán mostanra érett meg igazán. És így valódi felnőtt fejjel állíthatja, hogy Alaric Saltzman iránt olyat érez, amit eddig még egy férfi iránt sem.
- Természetesen! Ki nem hagynám! – mosolyodott el szélesen a nő, mikor Rick rákérdezett, hogy tényleg el szeretne-e jönni. Már mikor először mesélte a férfi, hogy lesz egy ilyen előadása, elhatározta, hogy elmegy. Igaz, hogy már unja a helyi történelmi dolgokat a sok rendezvény miatt, de hisz benne, hogy Rick újjal rukkol elő, és a régit is képes más színben feltüntetni előtte. Aztán meg nem csak az előadás maga érdekli, sőt talán az előadó sokkal inkább. Kedveli Rick-et, olyannyira, hogy szeretné igazán megismerné. Most már, hogy tud a vámpírvadász „szabadidős tevékenységéről”, jöhetnek az „apróbb” dolgok, például látni, hogy milyen is tanárként.
- Hol rendezik? – érdeklődött kedvesen, és továbbra is mosolyogva fürkészte a másik arcvonásait.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Jún. 07, 2011 5:02 am

Örült Jenna ígéretének. Alig várta a percet, mikor csomagjaik már a csomagtartóban pihennek Alaric kocsijában, ők pedig messze mennek, el Mystic Falls-tól. Csak egy rövid időre is, de a tengerpart sós illata, a nap erős ragyogása, a homok lágy ölelése feledtetni tudja majd minden problémájukat. Legalábbis Alaric így képzelte el. Persze hamar hazajönnének a gyerekekhez. Esetleg ők is jönnének. De később, mikor már kirepülnek a házból, kicsit hosszabb üdülésre is elmehetnek. Rick mindig is szívesen utazott külföldre, s szíve vágya volt beutazni a világot. Sajnos Isobel-t ez nem hatotta meg, a nő inkább otthon akart maradni, semmi esetre sem kimozdulni. Nem hogy egy másik országba, vagy államba, esetleg Európába, hanem még a házból is nehéz volt kimozdítani. Ha pedig sikerült, csak laptopjával, és a telefonjával, amin bármilyen történelmi felfedezés esetén felhívták. Rick mindig csodálta a nőt történelmi szenvedélye iránt. Az együtt töltött néhány év alatt nem mutatkozott ki, de biztosra vette Alaric, előbb-utóbb elváltak volna. Nem sokáig bírta volna a "második" szerepet.
- Az jó lenne - nyugtázta könnyed mosollyal.
Előadás. Rick-nek annyi dolga volt, nem igazán maradt ideje foglalkozni az anyaggal, pedig az előadás időpontja vészesen közeledett.
- Péntek este lesz... - mondta némi bűntudattal, hogy még el sem kezdett készülni.
- Akkor szeretnél eljönni? - kérdezte csillogó szemekkel.

//nagyon bejött ez a Fellvágós Very Happy //
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Csüt. Jún. 02, 2011 3:44 am

Furcsa véletlennek tartotta Jenna, hogy épp akkor keresi meg Mrs. Lockwood egy helytörténeti feladattal, amikor ennyi gondja van. Mármint nem, nem ez a furcsa, ez szinte megszokott. Az már sokkal különösebb, hogy Miranda helyett egy Elijah Smith nevű történészt kellene körbevezetnie a városban, illetve segítenie neki kiigazodni a Virginia állambeli kisváros történelmét illetően. A nőnek túl sok kedve nem volt ehhez, de semmi érdekeset nem talált benne. Azonban mos, hogy Jeremy-től hallott egy bizonyos Elijah nevű vámpírról, aki lényegében megfenyegette mind őt, mind Elenát, kezdett neki gyanússá válni ez a bizonyos „történész”. Jenna nem tartja, és soha nem is tartotta magát paranoiásnak, nem szőtt soha összeesküvés-elméleteket, de az utóbbi időben ez kezdett szinte már a hobbijává válni. De a mostani elég reálisnak tűnt a szemében, mármint az, hogy ez az Elijah és az az Elijah ugyanaz a személy. Végül napjainkban már senkit sem hívnak így, nem a legelterjedtebb név. Erre most egyszerre ketten is megjelentek volna ilyen néven ebben a kisvárosban? Nem, ilyen véletlen nincs. Nem tudta, hogy érdemes lenne-e megemlítenie ezt a dolgot Rick előtt, de mivel úgy gondolta lényegtelen – meg amúgy is, mit tudna tenni a férfi? – inkább hanyagolta.
- Remélem is – suttogta halványan elmosolyodva, mikor Alaric megjegyezte, hogy Elena-nak biztos semmi baja. Ez megnyugtatta, hiszen egy megbízható ember szájából hallotta, akit mellesleg nagyon-nagyon kedvel.
- Ígérem, ha vége ennek a cirkusznak, vagy túl teszem magam ezen az aggódós időszakon, jöhet a kikapcs, és mehetünk messze-messze a várostól! – fogadkozott, és boldogan gondolt azokra a távolinak tűnő napokra, mikor képesek lesznek nyugodtan elmenni valahova, csak ketten, mint egy normális pár. Jenna nem akart arra gondolni, hogy kire hagyná addig a gyerekeket, de még úgy is soká lesz mindez, és idővel minden megoldódik. Legalábbis ő ebben hitt… ebben szeretett volna hinni.
- Jut eszembe, mikor is lesz az az előadásod? – kérdezte témát váltva a nő, mert hirtelen felelevenedett benne egy korábbi beszélgetésük.

//Ó, igen, az saját "szerzemény" Very Happy A sorozatban "Féreg Fell" volt, meg egyszer mondták, hogy "Logan Fellbukkant". Gondoltam ez olyan jól hangzik Smile //
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Szer. Jún. 01, 2011 5:43 am

Még mindig élénken égett az emlékében a kép, Logan kárörvendő mosolya, ahogy azt hitte, Rick nem tud semmit sem a vámpírokról. Őt is meg akarta támadni, pontosabban harapni, de nem sejthette a tanár úr esti tevékenységét. Ha nem ölte volna meg, árthatott volna Jenna-nak, a városnak, s idővel csak elfajultak volna a dolgok, ugyanis pár héten belül sokkal okosabb, elővigyázatosabb lett volna, akit szinte lehetetlen lett volna elkapni. Ráadásul egy újszülött nem igen akar elmenni a lakhelyéről. Legalábbis egy ideig. Aztán mindig visszatérnek, lásd a Salvatore testvérek.
Elijah. Rick nem emlékezett, hogy hallotta-e már ezt a nevet. Elég régi névnek tűnt, nem olyannak, amit az anya választ a fiának ma. Ha idős és erős, akkor Jenna jogosan félti tőle Elena-t. Vajon mi dolga van vele?
- Ne aggódj - mondta biztatóan.
- Elena-nak biztos semmi baja - pár napja Rick igazolta a hiányzásukat az iskolából. Nem mintha épp ez a legnagyobb problémája, de nem szerette volna, ha gyanakodni kezdd valaki, kutatni, meg ilyesmi. Annak mindig rossz a vége.
- Megértem - sóhajtotta elmosolyodva. Hiába fájlalta, hogy nem mennek el egy pihentető hétvégére, talán nagyobbra értékelte, hogy a nő visszautasította. Az anyai ösztön - még ha nem is az anyjuk - felüluralkodott Jenna-n, s a gyerekek előbbre voltak, mint saját boldogsága. Alaric mindig is ilyen nőre vágyott. Családcentrikusra.
- Majd bepótoljuk - Alaric nem siet sehová. Először úgy gondolta, hogy csak pár hétig marad a városban, aztán most már el se tudna menni. Itt van minden, ami fontos neki. Mégis mi várná a város határán túl? A nagy semmi.

//amúgy akartam kérdezni, h a Mr. Fellvágós-t te találtad ki? nem emlékszem, h lett volna a sorozatban. de mindegy is, imádtam nagyon:D//
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Szer. Jún. 01, 2011 3:51 am

Jenna bármennyire is próbálta nem tudta elképzelni Logan-t vérszomjas szörnyetegként. Ahhoz túl rég óta ismerte, túl sok közös emléke volt vele. De hitt Rick-nek, mert belőle pedig azt nem tudta kinézni, hogy egy ártatlan embernek ártana. A nő tudta, hogy csak akkor cselekedne ilyen brutálisan, ha muszáj, csak akkor ölne, ha beigazolódik, hogy az illető, jelen esetben vámpír, veszélyes. Ő ahhoz túl jószívű, és ez volt az egyik tulajdonsága, amit Jenna szeretett. Például Jeremy, aki épp túl volt a zűrös, drogos időszakán, és emiatt eléggé rossz jegyei voltak, kapott tőle egy második esélyt, pontosabban tiszta lapot, mikor átvette Mr. Tanner helyét az iskolában történelemtanárként. Apropó gyerekek! A nőnek hirtelen eszébe jutott Elena és a vele kapcsolatos problémák.
- Az valóban jó lenne – bólintott egyetértően, de egy bocsánatkérő pillantás kíséretében kiegészítette:
- De nem lehet. Így is úgy érzem, hogy elhanyagolom a gyerekeket, és most, hogy tudok erről a vámpírőrületről, annál inkább a közelemben szeretném tudni őket – Jenna sóhajtott, mikor rájött, hogy ezt máris elrontotta. Azzal tisztában van, hogy Jeremy merre van, de Elena-ról fogalma sem volt, Kereste, de már napok óta nem tudok vele kapcsolatba lépni. Nem, mintha nem bízna meg benne, de aggódott érte.
- És Elena-val találkozni akar valami Elijah nevű alak, aki iszonyú erős és idős vámpír… Mindegy, a lényeg, hogy féltem őt. De semmit sem tudok tenni, mert nem jön haza, nem lehet elérni telefonon. Már-már megfordult a fejemben, hogy máris baja esett – mesélte egy szuszra, és igyekezett, hogy az aggódás ne vegyen erőt hangján. Tudta, hogy megígérte a lánynak, hogy nem folyik bele a kelletténél jobban a vámpírügyekbe, de nem tudta figyelmen kívül hagyni az Elenát ért fenyegetést e férfi részéről, és jó volt valakivel megosztani aggodalmát. Persze Phoebe-nek is kiönthetné lelkét, de boszorkánybarátnőjének bizonyára jobb dolga is akad, mint az ő aggodalmait hallgatni. Bár talán ő tudna csinálni valamit, valami varázsigével megvédeni a lányt. Csak sajnos Phoebe-vel sem találkozott mostanában.
- Nem tudom, mit tehetnék – összegezte a gondjait, és újabb sóhajtás hagyta el a száját. Szánalmasnak érezte magát, tehetetlennek, és félt, hogy valakinek emiatt fog végül baja esni.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Máj. 31, 2011 7:00 am

Látta Jenna szemén átfutó döbbenetet, sokkot. Persze Rick nem akarta ezzel megbántani, sem most, sem akkor, mikor megtette. De Logan kontrollálhatatlan volt, újszülött vámpírként úgy érezte övé a világ, bármit megtehet, s semminek nem marad nyoma. Ez azért furcsa volt, hiszen Logan már kiskora óta tudott a vámpírok létezéséről, legalábbis Alaric így gondolta, hisz fontos szerepet játszott a Mystic Falls-i anti-vámpír egyesületben - ahogy Alaric hívta őket - s beleivódott a szervezetébe a vérszívók utálata. Talán náluk már csak egy dolgot utált jobban, saját maga elvesztését, a halálát. Így mindenképpen életben akart maradni, akár a gyűlölt szörnyeteggé válva is. Vagy valami hasonló dolog járhatott Logan agyában, mikor felébredt a halálból. Rick nem gondolt rá túl gyakran, de szinte nem is ismerte, mégis ilyennek képzelte jellemét. Amúgy is a féltékenysége szerepet játszott a férfi iránti ellenszenvében. Vajon ha nem válik vámpírrá, és itt marad, akkor Alaric és Jenna összejöttek volna valaha is?
- Biztos vagyok benne. És nem csak téged, másokat is - mondta bocsánatkérő nézéssel a nőnek.
Alaric nem szerette az erőszakot. Sem látni, sem tenni, sem érezni saját magán. Úgy gondolta, ő maga egy nyugodt ember. A nyugalmat szerette. Vicces, hogy épp vámpírvadász lett belőle, de ami még kellemesebb számára: jól cselekedni. Valaki adományokat ad, valaki meggyógyítja a sérülteket, vagy esetleg csak simán segít valamiben, de Alaric mégis ezt a lehetőséget választotta. Nem érezte magát Superman-nek, vagy Batman-nek, aki az éjszaka elűzi a gonoszt, megmenti a világot. Nem akart mesebeli hős lenni. A mesék mindig félig hamisak, félig igazak. Ugyebár a jó általában nem létezik, nincs olyan, hogy valakit egy üvegcipő segítségével találnak meg, vagy felébreszt az álomból egy csók, sem pedig, hogy a békából királyfit csinál. De viszont a gonosz, a mostoha anya, a pedofil, vagy éppenséggel a vámpír igenis létezik. Alaric pedig azt teszi, amihez ért.
- Szerintem jót tenne nekünk egy együtt töltött hétvége, messze Mystic Falls-tól... - sóhajtotta bágyadt mosollyal.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Máj. 31, 2011 2:28 am

Jenna bólintással vette tudomásul, miszerint Rick meg szeretne ismerkedni Jane-nel. Ez fontos volt a nőnek, mert így látta, hogy a férfi komoly kapcsolatra törekszik mellette, szeretné nem csak ő, de a családját is megismerni, biztonságban tudni. Tudta, hogy Alaric-ban nem lehet félelem, mint nemrégen benne, mielőtt találkozott volna a lánnyal, hiszen ő már több vámpírral is összefutott, ellenben Jenna-val, akinek ez volt az első tudatos élménye. Aztán persze ott van a tény is, hogy a vámpírlány megmentette egyszer Jeremy életét, s Jenna-nak sem esett bántódása a keze által, így már megérdemli a bizalmat.
- Biztos vagy benne, hogy bántani akart? – kérdezte Logan-re gondolva. Tisztán emlékezett még a férfira, a fájdalomra, amit okozott azzal, hogy elhagyta, s arra is, hogy milyen izgalom járta át – és persze undor – mikor megtudta, hogy ismét egy városban kell élniük. Mr. Fellvágós persze visszahízelegte magát a szívébe, majd ismét eltűnt. És akkor, mint csodálatos fénysugár a boldogság mezejéről lépett be az életébe Alaric, mint Jeremy történelemtanára. A sors furcsa fintoraként Logan is visszatért, és jött mindenféle ostobasággal arról, hogy miért nem kereste, hol van, és próbálta behívatni magát a házba, de Jenna erős volt, ellenállt, és a képébe vágta az ajtót. De a férfi nem adta fel, még a suliban is felkereste, de ott szerencsére Stefan megmentette a kínos beszélgetéstől. És akkor, az volt az utolsó alkalom, hogy látta. Azt hitte, értett a szóból, és ismét felszívódott, hogy majd pár hónap elteltével újra visszajöhessen. Nem sajnálta, cseppet sem. De most, a tudat, hogy meghalt, érdekes mód sokk-ként érte, és valószínűleg nem csak azért mert Rick keze által kellett meghalnia ex-barátjának, hanem maga a tudat, hogy nincs többé. Visszagondolva az utolsó találkozásaikra Jenna ugyanolyannak látta Logan-t, mint egyébként nyálasnak, bunkónak és számítónak, de cseppet sem veszélyesnek, vagy valakinek, aki bántani akarná.
- Megértem, és örülök, hogy elmondtad… Csak nehéz felfogni – suttogta őszintén, és felnézett Rick szemeibe, mert mindeddig mereven az asztallapot fixírozta. Annyi hihetetlen dolog történik mostanában az életében, hogy mindezt nehéz megemésztenie, de ő igyekszik erős nőnek tűnni, és megoldani a problémákat.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Vas. Máj. 29, 2011 7:34 am

Eléggé meglepődött a tényen, hogy Jane idősebb, mint a Salvatore tesók. Nem igen találkozott eddig náluk idősebb vámpírral, nem hiába, egy jóval fiatalabbal is nagyon nehéz elbánni. Nem hogy egy tapasztalttal rendelkező idős, erős vámpírral. Nem mintha el akart volna bánni Jeremy barátnőjével. Csak éppenséggel egy idős vámpír még idősebbeket vonzhat magához. Az idősebb vámpírok éhsége pedig...
- Egyszer szívesen megismerkednék vele - mondta határozottan. Ha fontos szerepet játszik Jeremy életében, akkor Jenna-éban is fog, így Alaric-ében is.
Logan Fell téma volt az egyetlen, amit még nem beszéltek meg. Igen, Rick megölte. Logan bántotta volna Jenna-t. Ezt Rick nem engedhette. Emlékezett az érzésre, amikor leszúrta. Nem volt jó, inkább bűntudatot okozott. Nem volt kellemes, sem boldogító. Alaric nem az ölésre termett, az biztos. Még az ilyen szemétládákat is megsajnálta.
- Bántani akart téged - sóhajtott, s lesütötte szemeit bűntudatában. Akkor még nem voltak együtt, csak barátkoztak a nővel, de Rick már akkor úgy érezte, hogy meg kell védenie őt. És nem csak őt, hanem az egész várost. Logan mindenkire veszélyt jelentett tanító vagy segítő nélkül.
- Vámpírvadász vagyok, ez volt a dolgom... - nézett bocsánatkérően a nőre.
Elképzelte, hogy mi lenne a dolga, ha Jenna válna esetleg vámpírrá. Még a gondolattól is elszörnyedt, ahogy elképzelte Jenna szemeit, éles fogait. De amitől még jobban elszörnyedt, hogy képtelen lenne bántani őt, hiába jelentene az első napokban veszélyt a városra. Akkor is ugyanígy szeretné.
- Sajnálom, hogy ennyi minden van a múltamból, és a jelenemből is - most már mindent tudott a nő. A szó szoros értelmében mindent. Hogy Rick mit tett, hogy miért.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Pént. Máj. 27, 2011 10:50 pm

Jenna próbált úgy tenni, mintha minden rendben lenne, de közben bánta, hogy egyáltalán felhozta a témát, mert ezzel lőttek a nyugodt, romantikus estéjüknek. Nem akarta elrontani, de szeretett volna mindent megosztani a férfival, és úgy érezte, hogy ez kölcsönös Alaric részéről is.
- Hogy őszinte legyek, nekem sem, de nem is régóta járnak. Bár ebben kusza helyzetben, ki tudja? – gondolkozott el, és visszaemlékezett a találkozásra. Nem rémlett neki, hogy említették volna, hogy mióta vannak együtt, de úgy tűnt, mintha még a hirtelen fellobbant szerelem tüzében égtek volna.
- Igen, találkoztam Jane-nel – bólintott Jenna, és letette az evőeszközöket, mert érezte, hogy ebből nem vacsoratémai beszélgetés lesz. Kissé meglepte, hogy Rick ennyire meghökkent a tényen, pedig ha valakinek, neki nem kellene ilyen „apróságokon” fennakadnia. Igazából a gond csak az volt, hogy a nő azt sem tudta mit gondoljon. Tartsa veszélyesnek a vérszívókat és féljen tőlük? Vagy tekintse és kezelje őket normális emberekként, akárcsak Jane-nel tette? Nem kell félnie sem a lánytól, sem Stefan-től vagy Damon-tól. Több vámpír azonban nem is ismer, akkor meg miért kellene félnie? Na jó, ott van Elijah, akit már hallásból is gonosznak gondolt, és tőle nem félt, sokkal inkább rettegett, hogy bánja Elenát vagy Jeremy-t. Soha nem bocsátaná meg, ha baja esne a gyerekeknek. Talán ezért is volt felelőtlenség a részéről, hogy elengedte Jeremy-t a barátnőjével. Rick társaságában, már kicsit szégyellte is magát meggondolatlansága miatt. Mit fog szólni a férfi, ha megtudja, hogy ennyire képtelen óvatos lenni?
- Nem tudok róla sokat, de Jeremy azt mondta, hogy a lány sokkal idősebb, mint a Salvatore-testvérek, és egyszer már meg is mentette az ő életét – ezért nagyon hálás volt Jane-nek, és megfogadta, hogy nem fogja elítélni amiatt, hogy vámpír. Hiszen végül is ennek köszönheti azt, hogy Jeremy él.
Hirtelen feljött Logan Fell, és Jenna nem tudott mit kezdeni ezzel. Először nem is sejtette, hogy mit akar Rick, de mikor kimondta, a nő szemei elkerekedtek, és kiszáradt a torka. Logan egy bunkó tapló, akiről teljesen nyilvánvaló volt számára, hogy a Bahamákon sütteti a hasát, és ismét csak felültette őt. Viszont most megtudta, hogy vámpírrá változott. Ezt nem is értette, de nem is igazán akarta felfogni a mikéntjét. Viszont az a gondolat, hogy Alaric ölte meg… nagyon megdöbbentette. De mégis mit gondolt, mit csinál egy vámpírvadász?
- Megölted Logan-t – ismételte összefoglalva a hallottakat elhaló hangon, és megerősítésért pillantott fel Rick szemébe. Szinte remélte, hogy ez nem igaz, csak azt nem értette, hogy miért sajnálja azt a barmot.
- Veszélyt jelentett? – kérdezte. Tudni akarta, hogy Rick nem kedvtelésből, hanem a város védelme érdekében folyamodik ilyen módszerekhez, máskülönben nem biztos, hogy képes lenne együtt lenni egy gyilkossal.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Máj. 24, 2011 5:57 am

Valóban ízletes volt az omlett, sokkal finomabb, mint amiket valaha evett Alaric. Azért, mert együtt készítették el Jenna-val. Olyan otthonos, családias volt a helyzet, hogy Rick úgy érezte, évtizedeken át tudná ugyanezt csinálni minden este. Sosem unná meg.
- Jeremy barátnőjével? Nem igen tűnt fel az iskolában, hogy járna valakivel... - mondta Rick elgondolkozva. Némi bűntudat nyomasztotta lelkét, hogy ennyire nem figyel oda a fiúra. Legalább észrevehette volna, ha közeli kapcsolatba kerül egy lánnyal. De mikor meghallotta, hogy Jane, Jeremy barátnője vámpír, Rick abbahagyta a rágást, és egybe lenyelte a falatot, amit éppen evett. Meglepő volt, hogy Jenna ilyen higgadtan közölte ezt a dolgot.
- Vámpír? - kérdezte csodálkozva. Ahogy Rick tudta, Jeremy utóbbi barátnői mind vámpírként végezték... majd holtan.
- Nem ismerek semmiféle Jane-t - kissé nyomasztotta, hogy Jeremy ilyen könnyen megbízik egy vámpírban. Mert oké, Stefan-ben és Damon-ban meg lehet bízni, mert régebb óta ismeri őket, de ez a Jane név olyan ismeretlen volt még, amihez arcot sem tudott párosítani.
- Találkoztál már vele? - kérdezte kíváncsian Alaric. Kíváncsi volt Jane korára. Az sokat jelent.
- Gyerekkori barátok... - jutott eszébe valami Ricknek, ami hirtelen elterelte figyelmét Jeremy-ről és az új barátnőjéről.
- Tudom, hogy egy ideig együtt jártál Logan Fell-el... - kezdte el elvörösödő fejjel, miközben letette a villáját és a késés, holott az omlett a tányérjáról még nem fogyott el.
- Ő... vámpírrá változott... - sóhajtotta Rick.
- És én megöltem - mondta szárazon. Nem igen tudott mást mondani. Elrontotta a hangulatot. De Jenna-nak mindent pontosan tudnia kell. A teljes igazságot. Nem csak Logan-ről, Isobel-ről is vagy bárkiről. Ki kell ismernie magát ebben a vámpírokkal teli világban, ahhoz hogy megvédhesse magát, ha Alaric nincs épp vele.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Hétf. Máj. 23, 2011 6:29 am

Jenna lassan bólintott. Elfogadta immár, hogy a vámpírok az élete részét képezik, ha akarja, ha nem, és ha Rick mondja, akkor egyszer –remélhetőleg hamarosan – képes lesz előítélet nélkül, közömbösen kezelni ezt a dolgot. Legalábbis annyira, hogy nem rázza ki a hideg valahányszor csak rájuk kell gondolnia. Talán minden nappal könnyebb lesz a teher, melyet cipelnie kell e tudat miatt. Megeshet, hogy még az aggodalma is csökken. Ki tudja? Lehet, hogy hetek vagy hónapok elteltével már csak legyint erre a vámpíros felhajtásra.
- Hmm... szóval omlett. Egyszerű és finom. Tökéletes! – dícsérte a választást Jenna, és szélesen elmosolyodott, majd nekiálltak elkészíteni a vacsorát. Közösen, együt... A nőt melengette ez a gondolat, és szinte oda sem figyelt arra, hogy mit is csinál, mert figyelmét Rick jelenléte sokkal inkább lekötötte. De – szerencsére – semmit sem égetett oda vagy ilyesmi, és végül ehető étel került az asztalra. Az egész helyzet olyan idilli volt.
- Neked is! – mosolygott a nő, és a villájára tűzőtt egy darabot az omlettjéből, amit Alaric neki szelt, és enni kezdett, Igen ám, de ez az idill csak addig tartott, míg eszébe nem jutottak újfent a vámpírok.
- Képzeld, tegnap találkoztam Jeremy barátnőjével – mondta sóhajtva a nő két falat közt, majd egy jelentőségteljes pillantást vetett Rick-re. Tudta, hogy ezzel elrontja a tökéletes estéjüket, de gondolta, hogy jobb, ha ilyesmiket megoszt Rick-kel. - Jane vámpír.
Önmagát is meglepő nyugalommal jelentette ki ezt a tényt. Elvégre is belenyugodott ebbe a dologba, és találkozott is már a lánnyal, kialakult róla egy olyan képe, ami szerint Jeremy-nek jó dolga lesz mellette, és mivel a fiú boldognak tűnt, így ő is csak annyit tehet, hogy együtt örül vele.
- Mégis mennyi vámpír lehet a városban? Mert őszintén szólva már a gyerekkori barátaimról sem tudom, hogy mit gondoljak! – sóhajtott fel újból, majd bocsánatkérő pillantást vetett Alaric felé, és gyors legyező mozdulattal elhessegette a témát.
- Bocsáss meg, csak egyszerűen kínos számomra ez a helyzet... Jane-nel meg a többi vámpírral. De nem akarom ezzel elrontani az esténket – tette hozzá, kedvesen mosolyodott a férfira, majd folytatta az evést.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Vas. Máj. 22, 2011 5:51 am

Alaric is mosolygott. Ez az a boldog, nyugodt, őszinte mosoly volt. Végre minden rendben van. Rick már öregnek érezte magát a kalandokhoz. És a sokáig húzódó vitákhoz.
- Szerintem egyszer... egyszer majd tudod kezelni, és nem tűnik olyan nagy dolognak - válaszolta Rick, miközben elképzelte, hogy hónapok, évek, évtizedek múlva már csak nevetnek majd ezen az egészen, és a vámpírok létezése már nem lesz fontos, nem játszik szerepet mindennapjaikban. Közös, együtt töltött mindennapjaikban. Alaric így képzelte el jövőjüket.
- Csináljunk omlettet! - vetett fel Rick, biztosra vette, hogy van itthon tojás. Némi zöldséggel, meg egy kis virslivel tökéletes kétszemélyes vacsora lesz. Zöldség biztosan volt itthon, valahogy nem tudta elképzelni Elena-t vagy Jeremy-t, ahogy lejönnek és benyúlnak a hűtőbe egy paprikáért, és nasi ként elmajszolják.
Jenna elő is vette a hozzávalókat, Rick pedig kést és egy serpenyőt, amibe egy kevés olajat is öntött. Szeretett így főzőcskézni, és sütögetni Jenna-val. Amiben Alarik nem volt jó, abban Jenna jeleskedett. Teljesen kiegészítették egymást. Rick felszeletelt egy kevés paradicsomot, paprikát, uborkát, hagymást, Jenna feltörte a tojásokat, és felvágta a virsliket. Közben az olaj más sercegett, összeöntötték a tojást a zöldségekkel és a virslidarabokkal, majd Rick kevergetni kezdte a serpenyőben a keveréket. Jenna addig megterített. Egyszerű vacsora volt, Rick gyakran csinált ilyet magának otthon. Gyors, finom és könnyű elkészíteni. Isteni illatok terjengtek a levegőben. Alaric Jenna-ra mosolygott, majd tovább foglalkozott az étellel. Mikor kész lett az omlett, Jenna letett az asztalra egy alátétet, Rick pedig egy konyharuha segítségével ráhelyezte a gőzölgő serpenyőt.
- Hmmm - mondta beleszagolva a levegőbe.
- Jó étvágyat! - tett egy adagot az omlettből Jenna-nak, és kicsivel nagyobbat magának.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Máj. 17, 2011 5:15 am

Jenna még mindig meg volt mámorosodva a csóktól. Érezte a határozott, férfias ajkak siklását az övén, és Rick testének közelségét. Érezte pedig a távolság nőtt, és a csók már megszakadt.
- Komolyan gondolod, hogy valaha is képes leszek igazán kezelni ezt a vámpírdolgot? – érdeklődött, hangjában bizonytalansággal. Ő nem igazán hitt ebben. Ki tudja, hogy Rick-nek mennyi időbe tellett ezt feldolgoznia? Akkor mit szóljon ő? Stefan-nel és Damon-nal jelenleg neki sincsen baja, főleg mivel még nem volt szerencséje összefutni velük, mióta megtudta, hogy vámpírok. De eleve a vámpírok létét nem biztos, hogy előítélet nélkül tudja kezelni az elkövetkezendőben.
Rick ajánlataira egyre szélesebbre húzódott a mosoly az arcán. Úgy örült, hogy ismét nem állítja meg semmit az a számára értékes dolgot, ami köztük van. Örült, pedig lényegében maga állította az őket eddig szétválasztó falat a bizonytalankodással, miután a férfi színt vallott neki. Pedig nem kellett volna, hiszen akárhonnan is közelítette meg a dolgot, belátta, hogy végül az őszinteség győzedelmeskedett végül, és ezt tartotta a legfontosabbnak.
- Maradjunk itt inkább – rázta meg a fejét a mozi ötletére. Most nem kart másokat a közelükbe. Csak ők legyenek ketten: Jenna és Alaric, végre együtt tölthetnének egy kis időt.
- A főzés remek ötlet! De figyelmeztetlek, hogy én nem vagyok éppen a legjobb szakács – vigyorodott el a nő visszagondolva korábba nem éppen sikeresnek nevezhető akcióira. Persze az idő elteltével kénytelen volt tanulni valamennyit, és ezáltal fejlődött is, de nem egy Nigella, az biztos.
- És mire gondoltál? Csak mert nincs tele a hűtő! – figyelmeztette mosolyogva Rick-et, hogy ne akarjon semmi túl különlegeset készíteni, mert ahhoz nem vásárolt be. Igazából szétszórtságának köszönhetően még az is megeshet, hogy valami mindennapi élelmiszer hiányzik a polcról, de ennek most még a gondolata sem tudta zavarni őt. Hiszen jelenleg csak Rick számított.
Alaric Saltzman

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Kedd. Máj. 17, 2011 3:23 am

Alaric belemosolyodott a csókba, és átölelte Jenna-t. Hosszan, lágyan, mégis szenvedélyesen csókolt. Megkönnyebbült, hogy minden rendben jött. Ennek így kell lennie. És még jobb volt, hogy már egy titok sem nyomta a lelkét, nem volt már rejtegetnivalója Jenna előtt. Most már igazán őszinte, komoly lehet a kapcsolatuk.
A csók végén végigsimított a nő arcán, továbbra is mosolyogva.
- Nem olyan vészes ez a vámpír dolog, majd meglátod. Stefan-t még én is megkedvelte - nevette el magát, hisz vámpírvadász volt. - és Damon-t is.
Isobel a múlté. Nem fájt már a seb, amit a nő okozott. Nem haragudott Damon-ra, már rájött, hogy nem a férfi a hibás. Ha akkor éjjel Isobel nem válik vámpírrá, Alaric sosem találkozott volna Jenna-val. Most már nem is tudta elképzelni az életét a nő nélkül. És tudta, Jenna elvesztése már a vég lenne számára.
- Vacsorázzunk együtt - kérte a nőt. Tudta, hogy úgyis igent fog mondani.
- Főzhetnénk valamit együtt - mondta Rick. Mióta egyedül élt, és nem szerette a gyors kajákat, így rákényszerült elsajátítani a főzéstudomány néhány alapvető lépését. De csak azokat az ételeket tanulta meg elkészíteni, amiket ő szeretett. Főként húsokat, hozzá krumplit, és valami egyszerű salátát. A levesek, meg a desszertek sosem szerepeltek a szakácskönyve már többször elolvasott lapjain.
- Vagy mihez lenne kedved? Mozi? - kérdezte még mindig kezeit Jenna derekán hagyva.
Jenna Sommers

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Vas. Máj. 15, 2011 1:28 am

Rick mellett el tudta képzelni azt a közhelyet, hogy „minden rendben lesz” annak ellenére, hogy most már tisztában volt a világ csúf valójával, és jobban fél attól, hogy Elenának vagy Jeremy-nek baja esik, mint valaha. Mégis a férfi közelségének hatására földöntúli nyugalom árasztja el, és háborgó lelke csendesebb vizekre evez azon rövid időre, mit vele tölt el. Soha nem akarta, és nem is akarja elveszíteni az Alaric-hez kötődő érzéseit, de most nem igazán tudja, hogy mit kezdjem magával, hiszen megtudta, hogy a férfi felesége él, nem mellesleg vámpír. Természetesen ez nem gátolja semmiben, míg Isobel, aki ráadásul Elena szülőanyja fel nem bukkan. De miért is tenne ilyet, hiszen az elmúlt 17 évben sem keresett erre alkalmat. Ezt az indokot hozta fel magának Jenna, hogy elhiggye, semminek sem kell változnia.
- Nincs mit megbocsátanom – mondta Jenna halkan letekintve összekulcsolt ujjaikra. Elég volt ez az egy érintés, melynek hatására melegség öntötte el, és lassan pillantott fel a férfira.
- Ez így volt rendben – tette hozzá, és komolyan is gondolta. Jó, hogy sokáig nem tudott ezekről, hiszen nem aggódott, ugyanakkor a hazugságok kegyetlenül tudtak fájni, ha arra gondolt mennyit titkolóztak előtte, ám így hogy jó időzítéssel, időben mondta el Alaric, minden rendeződött, és Jenna nem érezte jogának, hogy haragot tartson bárkivel is emiatt. Főleg nem vele, miután ő volt, aki elmondta.
A nő enyhén lábujjhegyre állt, hiszen Rick van ennyivel magasabb nála, és közelebb hajolva lágyan megcsókolta a férfit, mintegy a megbocsátás zálogaként. Hagyta lecsukódni a szempilláit, és elmerült a mennyei édességben.
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: A ház egyéb részei   Today at 11:14 am

A ház egyéb részei
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 9 oldalUgrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Gundan művészei (FanArt verseny 09|11)
» Kiképzőterepek
» Part 14 / 12
» A Föld Vándorló Színészei
» Sétányok, ravatalozó és egyéb helyszínek